Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

Położna Lucyna Mirzyńska z Krakowa laureatką!

Położna Lucyna Mirzyńska z Krakowa laureatką!
30 grudnia 2023 Redakcja

Druga polska edycja programu stypendialnego WaterWipes® Pure Foundation Fund dobiegła końca. W ramach plebiscytu, którego celem jest docenienie i nagrodzenie osób pracujących w sektorze ochrony zdrowia, nagrodzono laureata – położną Panią Lucynę Mirzyńską z Krakowa.

Druga polska edycja WaterWipes® Pure Fundation Fund
WaterWipes® Pure Foundation Fund to działający od 2020 roku międzynarodowy program stypendialny, kierowany do osób pracujących w sektorze medycznym. Program dotychczas realizowany w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie czy Australii, Nowej Zelandii czy krajach Ameryki Łacińskiej, w tym roku ponownie odbył się również w Polsce.
W odróżnieniu od zeszłorocznej edycji konkursu – kiedy zgłoszenia przyjmowano od mam – tegoroczna edycja zbierała nominację od przedstawicieli sektora medycznego, którzy mieli możliwość zgłosić koleżanki i kolegów z pracy.

Z grona 81 poruszających zgłoszeń, jury w składzie:

  • Elżbieta Kozioł, pielęgniarka Łódzkiego Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki, współzałożycielka i obecna prezeska Polskiego Towarzystwa Pielęgniarek i Położnych Neonatologicznych
  • Jill Sommerville, współinicjatorka plebiscytu Pure Foundation Found, związana z WaterWipes® od pięciu lat wyłoniło laureatkę.

Zwyciężczynią została położna rodzinna Lucyna Mirzyńska, nominowana przez panią Magdalenę, która podzieliła się z nami swoją historią, opisując opiekę jaką otrzymała zarówno w trakcie ciąży, jak i po porodzie, kiedy otrzymała nieocenione wsparcie, zarówno w aspekcie medycznym, jak i emocjonalnym.

Lucyna Mirzyńska, laureatka 2. polskiej edycji WaterWipes® Pure Foundation Fund obecnie pracuje jako położna rodzinna. Pani Lucyna jest niezwykle zaangażowaną specjalistką, która oferuje kompleksową opiekę i wsparcie przyszłych mam, w trakcie ciąży, porodu i okresie poporodowym. Jest autorką książki #Mama i tata dadzą radę. Jej praca obejmuje edukację, przygotowanie do porodu, opiekę połogową oraz wsparcie emocjonalne. Cechują ją niezwykłe zaangażowanie i zdolność budowania silnych więzi z pacjentkami, co znacząco kształtuje ich psychikę i podnosi pewność siebie w macierzyństwie.

Pani Lucyna podzieliła się z nami tym, co stanowi dla niej największą wartość w pracy położnej oraz jakie zasady kierują nią podczas opieki nad pacjentkami.

„Na świecie jest wiele położnych, niezwykłych, mądrych, czułych profesjonalistek, dziękuję w ich imieniu, za zauważenie naszej pracy. Wierzę, że program WaterWipes® Pure Foundation Fund podkreśli niezwykłą rolę położnych. To co cenię najbardziej w mojej pracy, to moc jaką mają kobiety przygotowujące się do macierzyństwa, rodzące, karmiące, tulące swoje dziecko i uczące go świata. Podziwiam także moc położnych podczas porodu, w opiece neonatologicznej, w wsparciu laktacyjnym, w opiece edukacyjnej i patronażowej, przed i po porodzie. Tak, podziwiam kobiety za ich moc. Niezwykła w moim zawodzie jest również bliskość z rodzinami. W trakcie opieki oprócz profesjonalizmu oczekują i dostają ode mnie ciepło i zrozumienie. Mój zawód to ciągłe zdobywanie wiedzy, umożliwiające samodzielną pracę z pełnym wykorzystaniem kompetencji. Gdybym w skrócie miała podać definicje tej części położnictwa, którą się zajmuję, to podałabym: położna rodzinna to nauczyciel macierzyństwa.”

Jak dodaje Elżbieta Kozioł – prezeska Polskiego Towarzystwa Pielęgniarek i Położnych Neonatologicznych, które objęło patronat nad tegoroczną edycją:

„Nominowana to niezwykle ciepła osoba, która nikogo nie zostawia bez pomocy. Daje poczucie bezpieczeństwa, wzmacnia kompetencje rodzicielskie par. Z wypowiedzi nominującej odczuwalny był ogromny szacunek płynący zarówno ze strony podopiecznych, jak i współpracowników. Ponadto nominowana pełni niezwykle ważną rolę edukatorki. Jej postawa pozytywnie wpływa na pacjentki i ich całe rodziny, sprawia, że mogą cieszyć się macierzyństwem i pomimo trudnych chwil chcą podjąć ten wysiłek kolejny raz”.

Judit Mocsari, Brand Manager Europe w WaterWipes dodaje: „Pracownicy sektora medycznego jak nikt inny rozumieją ogrom odpowiedzialności i zaangażowania towarzyszące pracy położnej każdego dnia, dlatego ich nominacje mają szczególne znaczenie. Z ogromną radością przyjmujemy ilość przesłanych historii, które po raz kolejny poruszyły nasze serca.”
W ramach programu stypendialnego laureatka otrzymała jednorazowe stypendium w wysokości 5.000 złotych. Dofinansowanie w tej samej kwocie oraz zapas chusteczek marki WaterWipes otrzymała również wskazana przez położną placówka medyczna – NZOZ Szpital na Siemiradzkiego im. R. Czerwiakowskiego.


O WaterWipes® Pure Foundation Fund
WaterWipes® Pure Foundation Fund to międzynarodowy program stypendialny, który działa od 2020 roku i jest kierowany do osób pracujących w sektorze medycznym. Od początku jego celem jest docenienie i nagrodzenie pracowników ochrony zdrowia, którzy wspierają kobiety podczas ciąży, porodu czy w okresie poporodowym. Program realizowany jest w takich państwach jak Wielka Brytania, Irlandia, Niemcy, Stany Zjednoczone, Kanada, Australia, Nowa Zelandia czy kraje Ameryki Łacińskiej.
O WaterWipes®
WaterWipes® to irlandzka firma o globalnym zasięgu produkująca najczystsze na świecie chusteczki dla dzieci, które składają się tylko z dwóch składników: 99,9% wody i kropli ekstraktu z owoców. Twórcą chusteczek WaterWipes® jest Edward McCloskey – ojciec, który szukał rozwiązania problemu nawracających odparzeń od pieluszek u swojej malutkiej córeczki. WaterWipes® to jedna z najbardziej znanych i lubianych marek chusteczek dla dzieci w Irlandii i Wielkiej Brytanii. Produkty są dostępne we wszystkich większych sklepach detalicznych.
Więcej informacji znajduje się na stronie: www.waterwipes.com/pl/pl