Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

Kraina Sensorysiów w Warszawie 28 marca

Kraina Sensorysiów w Warszawie 28 marca
23 marca 2022 Redakcja

28 marca (poniedziałek) w samym sercu warszawskiego Mokotowa otwiera się nowe, wyjątkowe miejsce dla rodzin. Sensorysie to centrum zabaw i rozwoju sensorycznego i jest to największa sensoryczna przestrzeń stworzona całkowicie z myślą o prawidłowym rozwoju zmysłów i zdolności poznawczych u dzieci. Na powierzchni ponad 800 m² przy ulicy Różanej 8 znajdziemy niezwykłą salę zabaw, nowatorski labirynt sensoryczny oraz bogatą ofertę zajęć i warsztatów dla całych rodzin.

Miejsce zostało zaprojektowane we współpracy z Aleksandrą Charęzińską – autorytetem w dziedzinie integracji sensorycznej – i uwzględnia najnowsze badania dotyczące integracji sensorycznej. W wieloletniej pracy z dziećmi również ona dostrzegła brak miejsc, które kompleksowo wspierałyby rozwój dzieci:

„Współczesnym dzieciom brakuje pełnej gamy bodźców sensorycznych, dlatego cieszy mnie, że powstało takie miejsce, jak Kraina Sensorysiów na Różanej. Jest to miejsce, które dba o rozwój sensomotoryczny dzieci, biorąc pod uwagę nie tylko ilość bodźców, ale także ich jakość.”

Autorsko zaprojektowane i wykonane atrakcje aktywizują i pobudzają integracje wszystkich zmysłów. Co ważne, miejsce nie jest przeznaczone wyłącznie dla dzieci z zaburzeniami sensorycznymi. Praktyka pokazuje, że zabawy sensoryczne przyczyniają się do pełniejszego rozwoju wszystkich dzieci.

Sensorysie to pierwsza tak duża przestrzeń zaprojektowana z dbałością o prawidłowy rozwój zmysłów i zdolności poznawczych dzieci, najlepszy design oraz promocję życia w zgodzie z naturą i ekologią. Dodatkowo jest to jedyna sala zabaw w Warszawie, gdzie cała przestrzeń jest całkowicie wolna od smogu, dzięki wysokiej jakości oczyszczaczom powietrza Aeramax firmy Fellowes.

Sensorysie to 3 strefy zabawy i rozwoju, stworzone i zaprojektowane tak aby pobudzać wszystkie zmysły w naturalny dla dziecka sposób:

1. Labirynt sensoryczny, w którym dzieci i rodzice, wkraczając do magicznej Krainy Sensorysiów, doświadczają wrażeń odpowiadających kolejnym zmysłom: wzroku, słuchu, węchu, dotyku, czucia głębokiego i równowagi.
2. Sala zabaw, akcentująca rozwój zmysłów i doświadczenia sensoryczne. Estetyczny i unikalny design, oryginalne koncepty zabaw i specjalnie zaprojektowane urządzenia odróżniają Sensorysie od standardowych „bawialni” z materacami i kolorowymi kulkami.
3. Przestrzeń urodzinowo-warsztatowa z szeroką ofertą zajęć sensorycznych i ekologicznych oraz kreatywnych warsztatów dla starszych dzieci, a także warsztatów i wykładów dla rodziców.

Ale to nie wszystko! W najbliższym czasie Sensorysie ruszają z dodatkowymi atrakcjami – na Różanej (nocowanki, słuchowiska, półkolonie) oraz w mieście i w naturze (spacery sensoryczne i wyprawy rodzinne).Pomysłodawcą i założycielem sensorycznej przestrzeni dla dzieci jest Kamil Ziegler. Po wielu latach w korporacji, zamienił pracę w Excelu na projekty w branży kreatywnej. Prywatnie – tata Mai i Tymka. Gdy został ojcem, założył wydawnictwo Tata Robi Książki i pierwszy na rynku polskim wydał kontrastowe książeczki dla niemowląt. Jak mówi:

„Kiedy urodził się Tymek, zaczęliśmy korzystać z zajęć wspierających integrację sensoryczną. Zwróciłem uwagę na to, jak sensoryka pomaga dzieciom i na to, że istniejące miejsca dla dzieci zupełnie tego nie wykorzystują. Odwiedzając z rodziną kolejne niemal identyczne sale zabaw, poczułem silną potrzebę stworzenia pięknie zaprojektowanego miejsca, które przez zabawę będzie uczyć i wspierać rozwój dzieci. I tak właśnie powstały Sensorysie.”

Realizatorem projektu jest studio kreatywne Tengent, którego członkowie mają na swoim koncie takie produkcje jak Epi-Centrum Nauki w Białymstoku, wystawa Futuronauci w Krakowie, koncepcja głównej atrakcji parku Legendia w Chorzowie, czy projekt Legendy polskie dla Allegro.

Informacje praktyczne:
Godziny otwarcia: codziennie od 10.00 do 20.00
Bilety: www.sensorysie.pl lub na miejscu