Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

Czy pro-zdrowotne właściwości soku z selera to legenda?

Czy pro-zdrowotne właściwości soku z selera to legenda?
18 listopada 2022 Redakcja

Nie! Świeżo wyciśnięty sok z tego warzywa to bogactwo wartości odżywczych!
Witamina A, C, E, K, PP, witaminy z grupy B, kwas foliowy, potas, wapń, żelazo, mangan, magnez i fosfor. Może trudno uwierzyć, ale w łodygach selera naciowego znajduję się prawie 2 razy więcej witaminy C niż w pomarańczach!

Jakie właściwości ma świeżo wyciskany sok z selera?

  • ma zdolność do przywracania równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie, co jest istotnym czynnikiem w profilaktyce antynowotworowej.
  • wykazuje silne działanie antyoksydacyjne, wspomaga działanie układu immunologicznego i tym samym pełni ważną funkcję w profilaktyce chorób przewlekłych.
  • pomaga zneutralizować kwasy w jamie ustnej, żołądku i jelitach. Zapobiega tym samym problemom trawiennym, takim jak zaparcia, niestrawność czy wrzody.
  • Dzięki wysokiej zawartości potasu, sok z selera naciowego posiada właściwości moczopędne. Usuwa nadmiar wody z organizmu, łagodzi zapalenia dróg moczowych oraz pomaga w rozbijaniu i usuwaniu kamieni nerkowych i kamieni pęcherzyka żółciowego.
  • ma pozytywny wpływ na obniżenie ciśnienia krwi i poziomu cholesterolu. Jego alkalizujące składniki relaksują mięśnie wokół naczyń tętniczych i rozszerzają żyły, co pozwala uzyskać swobodny przepływ krwi.
  • zawiera związki przeciwbólowe, przeciwzapalne i odkwaszające, dlatego jest pomocny w łagodzeniu objawów takich schorzeń jak, reumatoidalne zapalenie stawów, artretyzm, podagra, astma, czy zapalenie oskrzeli.
  • minerały zawarte w soku selera naciowego pozytywnie wpływają na układ nerwowy. Działają uspokajająco, zmniejszają poziom stresu oraz ułatwiają zasypianie.
  • seler naciowy zawiera całą batalię substancji wykazujących działanie przeciwnowotworowe. Acetyleny i związki fenolowe zatrzymują wzrost komórek rakowych, kumaryna zapobiega tworzeniu się nowotworów oraz zwiększa aktywność białych krwinek, które wspierają usuwanie kancerogennych komórek z organizmu.
  • sok z selera naciowego może skutecznie wspomagać odchudzanie, pod warunkiem równoczesnego stosowania zbilansowanej, niskokalorycznej diety.

Anthony William, autor, „Celery Juice: The most powerful medicine of our time. Healing millions worldwide” zaleca, aby wypijać pół litra soku z samego selera naciowego na czczo, na 15-30 minut przed pierwszym posiłkiem. Najlepiej, jeśli napój jest świeżo przygotowany, wtedy zawiera najwięcej cennych wartości odżywczych.
Co ze smakiem takiego soku? Z gustami się nie dyskutuje, jedni go lubią, inni nienawidzą! W razie blokady przełknięcia dodaj trochę jabłka lub cytryny 🙂
Świeży, idealnie gładki i wyciśnięty do ostatniej kropli sok, przygotujesz w wyciskarkach Kuvings.
Specjalnie dla grupy przygotowaliśmy zniżkę na nasze produkty:  http://bit.ly/3O7Emre