Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

Wydawnictwo Zielona Sowa kolejny rok rozdaje tysiące książek w całej Polsce z okazji dnia dziecka!

Wydawnictwo Zielona Sowa kolejny rok rozdaje tysiące książek w całej Polsce z okazji dnia dziecka!
22 maja 2024 Redakcja

Można powiedzieć, że już tradycją stała się akcja Zielonej Sowy – #sowadzieciom, w której to setki książek znajdują swoich nowych właścicieli. Tym, razem wydarzenie nie jest ograniczone tylko do największych miast, bowiem wydawca zorganizował nabór na wolontariuszy, dzięki czemu darmowe książki trafią nawet do małych miejscowości.

 

„Pierwszego czerwca na ulice Polskich miast wyjdą nasi wolontariusze, pracownicy, a nawet autorzy i ilustratorzy. Będą mieli specjalnie zapakowane książki, które znaleźć będziecie mogli w chętnie uczęszczanych miejscach Waszych miast – w parkach, na placach zabaw, rynkach i starówkach, na przystankach a także w miejscach związanych z książkami – niedaleko bibliotek, księgarń, a nawet muzeów.” – mówi Filip Pokrzywniak – kierownik działu marketingu, pomysłodawca akcji #sowadzieciom.

Zeszłoroczna edycja trafiła do 10 miast, w których akcja cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem. Dzięki temu, że w tym roku do załogi Zielonej Sowy dołączyli wolontariusze, możemy być pewni, że wyniki akcji #sowadzieciom będą jeszcze lepsze. Książki trafią do mniejszych miejscowości, których łącznie będzie 175, a planowane jest rozdanie około 3,5 tysiąca książek. Szczegółowa lista miast znajduje się na stronie Zielonej Sowy (TUTAJ). Mapkę z zaznaczonymi miastami znajdziecie tutaj: https://maps.app.goo.gl/x7ax1ZXsCUELSBb67

W tym roku w paczkach-niespodziankach pojawią się między innymi takie tytuły jak: „Jadzia Pętelka”, „Staś Pętelka”, „Tomasz Niefart”, „Maciuś i Leon”, „Balans na fali”, „Ciekawscy”, „Nawiedzone kolonie” i wiele, wiele innych…

Zachęcamy więc Was do wzięcia udziału w akcji. Szukajcie książek, a jeśli Wam się poszczęści, to pochwalcie się swoim zdobyczami na Instagramie pod hasztagiem #sowadzieciom i przy okazji oznaczcie wydawcę @wydawnictwo_zielona_sowa.

Sowa Pocztowa będzie rozwozić książki cały dzień, a w międzyczasie wydawca będzie wysyłał podpowiedzi dotyczące ich lokalizacji na swoim Instagramie. Szukajcie więc paczek z logo Zielonej Sowy w Waszych miastach. Powodzenia!