Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

Sieć stacji Circle K wspiera telefon zaufania 116 111 Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

Sieć stacji Circle K wspiera telefon zaufania 116 111 Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę
26 stycznia 2022 Redakcja

Od ponad 13 lat Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę za sprawą telefonu zaufania pod bezpłatnym numerem 116 111 udziela psychologicznego wsparcia dzieciom i młodzieży oraz razem ze służbami ratunkowi podejmuje interwencje ratujące zdrowie lub życie najmłodszych. Mając na uwadze obecne potrzeby Fundacji, sieć stacji Circle K przekaże donację oraz zainicjuje szereg działań mających na celu zbiórkę funduszy na poczet dalszej stabilnej przyszłości telefonu zaufania 116 111.
Sieć stacji paliw Circle K podjęła decyzję o ponownym wsparciu Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę oraz telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111. FDDS od ponad 30 lat chroni dzieci przed przemocą i wykorzystaniem seksualnym, zapewniając im oraz ich opiekunom wsparcie, profesjonalną pomoc psychologiczną i prawną. Jednym z działań Fundacji jest obsługa ogólnopolskiego, anonimowego i bezpłatnego telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży do 18 r.ż., który działa 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę i jest obsługiwany przez ponad 60 wykwalifikowanych konsultantów. To numer, pod który mogą się zgłosić w potrzebie najmłodsi i porozmawiać o doskwierających im problemach związanych z dojrzewaniem, doświadczeniami w szkole, dyskryminacją czy przemocą.
Telefon zaufania 116 111 jest działaniem strategicznym Fundacji, którego realizacja wymaga stabilności finansowej w długofalowej perspektywie. Dlatego sieć stacji Circle K zdecydowała o przekazaniu jeszcze w styczniu darowizny, która ma na celu wsparcie dalszej działalności telefonu zaufania. Dodatkowo, klienci oraz pracownicy firmy również mogą zaangażować się w pomoc, przekazując na rzecz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę zebrane w programie lojalnościowym EXTRA punkty, które zostaną przeliczone na złotówki.
Kwota uzyskana od klientów w ramach programu EXTRA zostanie następnie podwojona przez Circle K i przekazana FDDS. Zbiórka dodatkowych środków z punktów potrwa do
30 kwietnia 2022 r.

– Już po raz drugi łączymy siły z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę, aby dzieci i młodzież mogły uzyskać jak najlepszą pomoc w ramach telefonu zaufania 116 111. Wsparcie najmłodszych jest kluczowe dla ich prawidłowego rozwoju, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy w dalszym ciągu mierzymy się z wieloma ograniczeniami, które w szczególności dotykają dzieci i nastolatków. W Circle K zawsze skupiamy się na inicjatywach, które niosą pomoc najbardziej potrzebującym. Dziś jedną z tych grup mogą być dzieci pozbawione profesjonalnej pomocy psychologicznej, mierzącej się z problemami w szkole czy przemocą w domu. Stawiamy sobie za cel, aby to było nadal możliwe, dlatego przekazujemy darowiznę na rzecz Fundacji i w pełni wspieramy telefon zaufania – mówi Rafał Droździak, szef marketingu i komunikacji w Circle K Polska.
– Potrzeby wsparcia telefonicznego dzieci i młodzieży są olbrzymie. Przy maksymalnej mocy działania linii 116 111 możemy odebrać do 30% przychodzących połączeń. To dużo, ale wciąż niewystarczająco. Na naszą pomoc czekają dzieci z całej Polski i czasem jest to dla nich jedyna forma kontaktu ze specjalistą i szansa na pomoc – mówi Paula Włodarczyk, koordynatorka telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111.

W ubiegłym roku Circle K przekazało Fundacji część zysku ze sprzedaży kaw na stacjach własnych. Dzięki temu wsparciu udało się ufundować ponad 600 godzin pomocy psychologicznej dla dzieci i młodzieży w kryzysie.

O firmie Circle K Polska:
Firma Circle K Polska (przed 1 kwietnia 2016 r.: Statoil Fuel & Retail Polska) obecna jest na polskim rynku od 1992 r. i prowadzi sieć 377 stacji paliw na terenie całej Polski. Sieć ta obejmuje flagowe stacje własne, stacje segmentu ekonomicznego oraz stacje franczyzowe. Od 2012 r. właścicielem spółki Circle K Polska jest kanadyjska firma Alimentation Couche-Tard Inc.(Couche-Tard), jedna z największych na świecie firm działających w obszarze handlu detalicznego, w formacie convenience. Prowadzi ona działalność w Ameryce Północnej, Europie, Azji i na Bliskim Wschodzie. Ta kanadyjska firma posiada na świecie ponad 16 000 sklepów typu convenience i stacji paliw oraz zatrudnia ponad 130 000 pracowników. Akcje Alimentation Couche –Tard notowane są na giełdzie w Toronto (TSE). Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://corpo.couche-tard.com/en/