Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

Pomysły na zabawy z dzieckiem

Pomysły na zabawy z dzieckiem
10 marca 2022 Redakcja

Dzieci rozwijają się w bardzo szybkim tempie. Nie bez powodu mówi się, że upływ czasu widzimy dopiero wtedy, kiedy mamy dzieci i obserwujemy ich rozwój. Każda mama wie, że dzieci są bardzo ciekawe otaczającego je świata i nieustannie trzeba pokazywać, tłumaczyć im nowe rzeczy. Tak samo jest z zabawami- dzieci szybko się nudzą dlatego rodzice muszą posiadać ogromną bazę pomysłów na zabawy, które są odpowiednie dla aktualnego wieku dziecka. Poniżej podajemy kilka przykładów:

Zabawa z rocznym dzieckiem

  • Układanie wieży- wiele firm oferuje gotowe elementy, z których składa się wieża natomiast można ją ułożyć także z klocków bądź kartonów np. po butach.
  • Segregowanie-  obserwując dzieci w wieku 1-2 lata można zauważyć, ze dzieci kochają układać coś w rzędzie lub rozkładać na podłodze czy na stole. Idealnym pomysłem na zabawę będzie segregacja np. klocków, samochodzików, książeczek. Do tego typu zabawy przyda nam się kilka większych pojemników oraz różne rodzaje przedmiotów, które dzieci będą mogły segregować.

Zabawa z 3 letnim dzieckiem

  • Czytanie książeczek –  przy czytaniu i oglądaniu książeczek możemy uczyć dziecko nazw np. kolorów, zwierząt czy innych przedmiotów
  • Taniec – jak doskonale wiemy, dzieci mają w sobie dużo energii i są bardzo ruchliwe dlatego dobrze jest wykorzystać energię w pozytywny sposób i tańczyć z dzieckiem do ulubionej muzyki.
  • Ciepło-zimno – chyba każdy z nas pamięta ten rodzaj zabawy! Jest to idealna opcja, jeśli rodzice przychodzą zmęczeni po pracy do domu, ale jednocześnie chcą pobawić się ze swoimi pociechami. Wystarczy schować przed dzieckiem dany przedmiot, np. samochodzik i kierować dziecko za pomocą słów ciepło co znaczy, że dziecko jest blisko znalezienia przedmiotu lub zimno- co znaczy, że dziecko jest dalekie do znalezienia przedmiotu.