Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

Ruszył cykl edukacyjnych spotkań z ekspertami dla rodziców

Ruszył cykl edukacyjnych spotkań z ekspertami dla rodziców
26 czerwca 2022 Redakcja

Dowiedz się jak wspierać rozwój dziecka z zabawkami Fisher-Price®!

Rodzice często zastanawiają się, czy ich dziecko rozwija się prawidłowo. Szukają odpowiedzi w wielu źródłach, które nie zawsze są opiniami fachowców, a zwykłym szerzeniem mitów. Marka Fisher-Price® we współpracy z Fundacją Instytutu Matki i Dziecka wystartowała z cyklem spotkań online, podczas których doświadczeni w zakresie pediatrii specjaliści przez cały rok będą dzielić się swoją wiedzą z rodzicami za darmo.

Każdy rodzic, niezależnie od wieku swojego dziecka, zastanawia się, czy maluch rozwija się we właściwym tempie, a jeśli nie – to jak może go w tym wspomóc. Dlatego też marka Fisher-Price, postanowiła stworzyć bezpłatną, edukacyjną platformę „Laboratorium Zabawy Fisher-Price”, na której rodzice znajdą odpowiedzi na najczęściej nurtujące ich pytania. A kto może być lepszym źródłem fachowej wiedzy niż specjaliści na co dzień pracujący z dziećmi w różnych fazach rozwoju? W projekcie biorą udział doświadczeni eksperci: specjaliści z Instytutu Marki i Dziecka oraz psycholog dziecięcy, dr Aleksandra Piotrowska. Każdy z 9 odcinków emitowanych raz w miesiącu poruszać będzie inny ważny temat dotyczący rozwoju dziecka. Rozmowa zaproszonych do studia ekspertów pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości i krążące mity na temat poszczególnych faz rozwoju dziecka w wieku 0-3 lat w tym m.in. wyciszania, wspierania rozwoju ruchowego czy planowania wspólnej podróży. W odcinkach poznamy opinie m.in. neurologa, fizjoterapeuty, pediatry, psychologa i położnej.

„Dla każdego rodzica prawidłowy rozwój dziecka jest priorytetem. Fisher-Price od ponad 90 lat tworzy zabawki z myślą o tym, by jak najlepiej wspierać rozwój dzieci. Są one efektem współpracy doświadczonych specjalistów, a także małych ekspertów – dzieci! Nie każdy wie, że to one testują nasze zabawki i akcesoria, zanim trafią one do sprzedaży, dzięki czemu wiemy jak możemy je udoskonalać. Współpraca z Fundacją Instytutu Matki i Dziecka w zakresie produkcji edukacyjnych warsztatów to dopełnienie naszej misji, by wspierać rodziców nie tylko przemyślanymi, dopracowanymi produktami, ale także ekspercką wiedzą, która pozwoli im jeszcze lepiej troszczyć się o maluchy.” – powiedziała Danuta Leszko-Rowsell, Senior Brand Manager marki Fisher-Price.

Prawdziwe Laboratorium Zabawy Fisher-Price znajduje się w siedzibie firmy w Stanach Zjednoczonych. To najnowocześniejsza przestrzeń, w której dzieci mają okazję przetestować wstępne projekty zabawek oraz gotowe produkty. Wszystko dzieje się pod okiem ekspertów oraz rodziców, którzy obserwują uważnie małych specjalistów zabawy.

Dodatkowo dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii tj.: kamer obracających się o 360 stopni oraz systemu audio, jak również technologii śledzącej wzrok, projektantom łatwiej jest zrozumieć potrzeby dzieci, co lubią a czego nie i stworzyć zabawki odpowiadające na ich potrzeby!

„Codziennie, spotykając się z rodzicami małych dzieci, doskonale wiemy, jak wiele jest w nich wątpliwości i obaw co do tego, czy rozwijają się one w odpowiednim tempie, oraz co mogą zrobić, by zapobiec zaburzeniom tego rozwoju. Bardzo nas cieszy możliwość udziału w projekcie, który ma na celu rozpowszechnianie wiedzy, która często dostępna jest jedynie w gabinecie lekarskim. To bardzo ważne, by uzbroić rodziców w informacje oraz narzędzia, które pozwolą im ze spokojem towarzyszyć dziecku w zdobywaniu kolejnych kamieni milowych w ich rozwoju.” – powiedziała dr Elżbieta Lipińska z Fundacji Instytutu Matki i Dziecka.

Już teraz, odwiedzając stronę Laboratorium Zabawy Fisher-Price, obejrzeć można dwa odcinki z serii. Pierwszy odcinek porusza temat wyciszania i nauki relaksowania maluszka, z udziałem psychologa dr Aleksandry Piotrowskiej, neurologa z Instytutu Matki i Dziecka dr Elżbiety Lipińskiej oraz Iwony Dąbrowskiej, mamy trzyletniej Emilki. W odcinku tym, rodzic pozna rekomendowane przez specjalistów techniki, które pomogą dziecku zapanować nad emocjami w różnych, codziennych sytuacjach. Goście odpowiedzą również na pytanie, czy stres ma wpływ na prawidłowy rozwój mózgu dziecka i czy może wpływać na pamięć maluszka w późniejszym okresie.

W drugim odcinku rodzice dowiedzą się „Jak komfortowo podróżować z dzieckiem” – temat, który będzie skarbnicą wiedzy dla każdego rodzica szczególnie w zbliżającym się okresie wakacyjnym. Dr Witold Klemarczyk, pediatra z Instytutu Matki i Dziecka wraz z psychologiem dr Aleksandrą Piotrowską podpowiedzą jak bezpiecznie zaplanować wyjazd z maluchem i jak zapewnić mu komfort podróżowania.

Na stronie Laboratorium Zabawy Fisher-Price znaleźć można także dodatkowe materiały wideo takie jak seria „5 Pytań do eksperta” i artykuły zawierające dodatkowe informacje do każdego odcinka.

Co miesiąc na stronie Laboratorium Zabawy Fisher-Price premiera nowego materiału wideo.

Więcej o informacji na temat marki Fisher-Price i tego jak powstają ich produkty znaleźć można tutaj:

https://shopping.mattel.com/pl-pl/pages/fisher-price-play-lab