Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

Pomysł na zabawę z dziećmi w domu

Pomysł na zabawę z dziećmi w domu
7 stycznia 2022 Redakcja

Każdy z utęsknieniem odlicza dni do weekendu. Marzysz o tym, żeby odpocząć, złapać oddech, wypić ciepłą kawę, zawinąć się w kołdrę i po prostu spać? Piękna wizja weekendu jest już tuż za rogiem, natomiast nie dla każdego jest to czas odpoczynku. Osoby, które mają dzieci nie mogą pozwolić sobie na leniuchowanie, ponieważ muszą opiekować się dziećmi, które często bywają bardzo wymagające.
Przychodzimy z kilkoma propozycjami tego, jak można spędzić wolny czas z dziećmi w domu, tak aby rodzice oraz dzieci mogli się zrelaksować oraz odpocząć przed kolejnym tygodniem pełnym pracy.

1. Czy jest tutaj ktoś, kto pamięta z dzieciństwa budowanie bazy? Jest to świetny pomysł spędzenia czasu z dzieckiem, ponieważ wyzwala w nim kreatywność, a przy okazji my możemy przypomnieć sobie czasy dzieciństwa.
2. Możemy włączyć dzieciom piosenki przeznaczone dla nich i zorganizować konkurs tańca- dzieci będą miały świetną zabawę a rodzice chwile oddechu i czas na łyk kawy.
3. Świetnym pomysłem będą również puzzle, ponieważ jest to zabawa, która wymaga od dzieci koncentracji- jeśli chcą uzyskać wspaniały efekt jakim będzie ułożony obrazek.
4. Jeżeli mamy możliwości i miejsce, dobrym pomysłem jest stworzenie toru przeszkód dla dzieci- świetna zabawa gwarantowana!
5. Kiedy przyjdzie pora obiadu możemy zaangażować dzieci w pomoc przy robieniu go i zabawę w małych kucharzy.
6. Układanie klocków i zorganizowanie konkursu na to, kto złoży wyższą wieżę również jest genialne zwłaszcza jeśli dzieci kochają burzyć konstrukcję a zdarza się to bardzo często

Pamiętajmy o bezpieczeństwie dzieci! Jeśli bawimy się w małych kucharzy to nigdy nie należy dawać dziecku ostrych sztućców, noży czy innych niebezpiecznych przedmiotów. Tor przeszkód również musi być odpowiedni dla pociech, aby nikomu nie stała się krzywda.

Zachęcamy Was do kreatywnego spędzenia czasu z dziećmi podczas wolnych dni!