Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

Konferencja – odłącz się , połącz się.

Konferencja – odłącz się , połącz się.
28 lutego 2024 Redakcja

Kochani pora na pełną relację z naszego ostatniego wydarzenia. W końcu skoro opis tej konferencji zaczyna się od słów – Widowiskowa kąpiel słoni indyjskich, pokój zagadek pośrodku ZOO, zabawa interaktywną podłogą, dyskusja z Ministrą Edukacji oraz Wiceprezydent Miasta Łodzi, degustacja czekolad z ameryki pd, zabawa piłeczką na sali konferencyjnej… – to chyba musiało być ciekawie

Wszystko odbyło się w towarzystwie interesujących prelekcji, ciekawych warsztatów i mini targów edukacyjnych.
Można śmiało stwierdzić, że to jedyne takie wydarzenie w Polsce. Tym razem gościnne progi dla tego cyklicznego wydarzenia, otworzyło łódzkie ZOO, a konkretnie jego Orientarium – miejsce robiące wrażenie. Ponad 300 nauczycieli, pedagogów, psychologów i dyrektorów szkół, skorzystało z tego zaproszenia.
Motywem przewodnim konferencji była dbałość o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży, a honorowy patronat nad nią objęło Miasto Łódź.

Dzień rozpoczął się od otwarcia przestrzeni targowej, na której nie brakowało atrakcji – ciekawe rozwiązania edukacyjne i terapeutyczne, specjalnie przygotowany, pokazowy pokój zagadek, możliwość poznania świata osób niewidomych na stanowisku Black World obsługiwanym przez osoby niewidome, quiz archeologiczny, warsztaty tworzenia własnej gry planszowej, strefa integracji sensorycznej, bliskie spotkanie z mieszkańcami Orientarium (m.in. z wężem) i wiele innych.

Następnie, uczestnicy zostali zaproszeni do wysłuchania Aleksandry Charęzińskiej, która opowiedziała o “Sposobach i technikach obniżania napięcia oraz stresu u dzieci” by potem oddać głos Annie Wilczyńskiej mówiącej o dobrostanie w pracy nauczyciela.

Po zakończeniu uczestnicy podzielili się na grupy. Część udała się na zwiedzanie Orientarium wraz z przewodnikami, a część pozostała na organizowanych warsztatach i w strefie targowej.
Po powrocie na uczestników czekała nie lada niespodzianka. Z wizytą pojawili się wspaniali goście – Pani Ministra Edukacji Narodowej Barbara Nowacka oraz Pani Wiceprezydent Miasta Łódź, Małgorzata Moskwa-Wodnicka. Nie była to jedynie kurtuazyjna wizyta. Uczestnicy konferencji, zostali zaproszeni do otwartej rozmowy i taka też miała miejsce.

Gdy emocje wywołane wizytą i dyskusją, już opadły, uczestnicy mieli okazję poznać wypowiedź Pani Marii Zdziech w temat samoregulacji w prelekcji zatytuowanej: “Kiedy emocje biorą górę, czyli nie ma edukacji bez samoregulacji!”
Tymczasem Pani Joanna Gruszczyńska konsultantka ŁCDNiKP, poruszyła temat depresji i prokrastynacji u dzieci.
Przeglądem pomysłów z różnych zakątków edukacyjnego świata zajął się Pan Łukasz Szeliga, a na zakończenie, Pani Marta Witkowska, ekspert NASK, dotknęła tematu dla nas niezwykle istotnego, będącego punktem wyjścia naszej akcji, czyli bezpieczeństwo dzieci w wirtualnym świecie (w zakresie VR).

Wydarzenie zgrabnie zakończył konkurs wiedzy. Każdy z uczestników, przy wyjściu, został obdarowany upominkami, a wśród nich znalazło się również najnowsze wydanie magazynu “Odłącz się – Połącz się”
https://odlaczsie-polaczsie.pl/wydanie-01-2024-2/

Cała akcja nie ujrzałaby światła dziennego gdyby nie firmy, które poczuły się re@lnie odpowiedzialne. Partnerem Głównym tego wydarzenia był Majaland Warszawa. Konferencję wsparli również – alilo.pl, firma St Majewski właściciel marki Kolorowy Świat Bambino, Poza Ramą – poradnia psychologiczna , MAC Przedszkole – rozwiązania dla edukacji od A do Z., Park Trampolin #KOCHAMSKAKAC, Muzeum ciemności Black World, Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi, Tkalnia zagadek Escape Room, Fabryka Marzeń, Manufaktura Czekolady, Grupa RSVP, Nowa Szkoła, Hotel Tobaco, Arcade Bee i wiele innych.
Serdecznie Wam dziękujemy!!!

 

Targi dla edukacji „Re@lnie Odpowiedzialni”

fot. Patryk Małysz