Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

Kolejna odsłona jednej z najpopularniejszych gier świata!

Kolejna odsłona jednej z najpopularniejszych gier świata!
17 września 2023 Redakcja

Gra „Ubongo” swój spektakularny sukces zawdzięcza prostym zasadom i niepowtarzalności rozgrywek. W Polsce gra również ma rzesze fanów, dlatego wydawnictwo Egmont regularnie poszerza ofertę „Ubongo” o kolejne wersje, które choć na pozór są do siebie podobne, to dostarczają zupełnie nowej rozrywki graczom w różnym wieku. 23 sierpnia br. ukazała się dziewiąta odsłona tej kultowej gry – „Ubongo Shimo”. Tym razem wszyscy gracze będą starali się jak najszybciej ułożyć na swoich kartach wzór tak, aby nie zasłonić wskazanych pól specjalnych.

„Ubongo” to gra rodzinno-imprezowa polegająca na układaniu kolorowych kafelków tak, by zapełnić pola widoczne na planszetce. W zabawie istotny jest czas, jednak nawet wolniejsi gracze mają szansę na ukończenie zadania. Gra ma niewiele zasad, a wszystkie są proste i zrozumiałe, co czyni ją idealną propozycją nie tylko dla doświadczonych, ale też dla początkujących graczy. Wygrywanie i zdobywanie punktów w „Ubongo” jest czymś pobocznym, bo liczy się przede wszystkim dobra zabawa, jaką jest układanie wzoru.

„Ubongo Shimo” to kolejna gra w linii, niemniej jest zupełnie inna od pozostałych, ponieważ specjalne klocki z otworami tworzą nowy rodzaj zadań – podkreśla Beata Sawoń, wydawczyni gier w wydawnictwie Egmont. – Moim zdaniem należy do tych trudniejszych wersji układanek. Z całą pewnością podczas gry poćwiczymy naszą wyobraźnię przestrzenną i umiejętność skupienia uwagi na szczegółach.Rozgrywka w „Ubongo Shimo” przebiega w bardzo prosty sposób. Na początku każdej rundy gracze losują zadania. Karty zadań definiują, jakich klocków należy użyć, by ułożyć daną układankę. Następnie jak najszybciej układają klocki w taki sposób, by przez otwory w klockach było widać zaznaczone na karcie pola. Gracz, który ułoży klocki jako pierwszy woła „Ubongo!” i obraca klepsydrę. Pozostali gracze mają minutę na dokończenie swojego wzoru. Najszybsi zdobywają jako punkty klejnoty i karty rywali. Do dyspozycji graczy jest aż 320 łamigłówek o 4 poziomach trudności, co umożliwia dostosowanie gry do wieku i doświadczenia graczy.

Gra przeznaczone jest dla 1-4 graczy powyżej 8 roku życia. Rozgrywka trwa ok 25 minut, a cena gry to 149,99 złotych. Elementy gry to 160 kart, 40 klocków, 9 klejnotów oraz klepsydra.
Grę można kupić w księgarni www.egmont.pl oraz w internetowych i stacjonarnych punktach sprzedaży gier na terenie całego kraju.

Pozostałe gry z serii „Ubongo”:

„Ubongo”
„Ubongo” to światowy bestseller, który zdobył popularność dzięki bardzo prostym zasadom i błyskawicznej rozgrywce. Każdy gracz dostaje planszę i 12 elementów układanki. Każda plansza ma inny wzór. Jeden z graczy przekręca klepsydrę i rzuca kostką, wskazując, z których elementów gracze będą korzystać w tej rundzie. Wszyscy gracze jednocześnie starają się jak najszybciej zasłonić puste pola na swoich planszach. Każdy, kto zdąży to zrobić, zanim skończy się czas, zdobywa klejnot. Wygrywa gracz, który w ciągu dziewięciu rund zbierze najcenniejsze klejnoty!

„Ubongo 3D”
Tak jak w pierwowzorze, gracze jak najszybciej starają rozwiązywać łamigłówki. Jednak tym razem zabawa wkracza w trzeci wymiar – dzięki przestrzennym klockom. Jeszcze więcej główkowania i emocji! „Ubongo 3D” to idealna gra rodzinna – jest szybka i ma bardzo proste zasady. Cztery poziomy trudności umożliwiają dopasowanie gry do wieku i doświadczenia graczy.

„Ubongo Junior 3D”
Doskonała gra dla najmłodszych fanów gier planszowych! Ma łatwe zasady rozwijające spostrzegawczość, logiczne myślenie oraz zdolności manualne. Można w nią zagrać także w połączeniu z „Ubongo 3D”, aby zrównoważyć szanse młodszych i starszych graczy. Przestrzenne klocki pozwalają na fantastyczną zabawę w trzech wymiarach, a łamigłówki posiadają aż 4 poziomy trudności, co pozwala dostosować grę do umiejętności poszczególnych graczy.

„Ubongo Lines”
Prosta linia do wygranej! Tym razem wszyscy gracze będą starali się rywalizować, budując jak najszybciej ten sam wzór pokazany na karcie, używając do tego trójwymiarowych, prostokątnych klocków. Po 9 rudach gracze sumują punkty. Wygrywa ten, kto zdobędzie ich najwięcej. Cztery poziomy trudności umożliwiają dostosowanie gry do wieku i doświadczenia graczy.

„Ubongo Duo”
Gra „Ubongo Duo” to specjalna wersja tej kultowej gry przeznaczona dla dwóch graczy. Zawiera klocki o bardziej skomplikowanych kształtach i aż 360 nowych zadań. Obaj gracze rozwiązują tę samą łamigłówkę. Wygrywa ten, kto pierwszy zakryje pola swoimi kafelkami. Gra ma dwa poziomy trudności, które umożliwiają dostosowanie gry do wieku i doświadczenia graczy.

„Ubongo Extreme”
W „Ubongo Extreme” tak, jak w pierwowzorze, gracze starają się
jak najszybciej dopasować elementy do swojej planszy. Jest to ekstremalnie trudne, bo kafelki mają sześciokątne kształty. Dwa poziomy trudności łamigłówek umożliwiają dopasowanie gry do umiejętności i wieku graczy. Każdy gracz stara się zasłonić wskazanymi kafelkami puste pola na swojej karcie. Kto najszybciej rozwiąże swoje zadanie?

„Ubongo Trigo”
Każdy gracz otrzymuje kafelki o wielorakich, trójkątnych kształtach, które co rundę będzie musiał jak najszybciej układać na kartach zadań. Buduj, obracaj, przekręcaj i kombinuj z kafelkami, aby zapełnić dwa pola na karcie. Kto najszybciej rozwiąże swoją łamigłówkę, zdobywa punkty zwycięstwa. Po ośmiu rundach wygrywa ten, który ma ich najwięcej. Dwa poziomy trudności pozwolą dostosować grę do wieku i umiejętności graczy. Dodatkowo gra ma tryb rozgrywki dla jednego gracza.

„Ubongo – gra karciana. Gra do plecaka”
Karciana wersja przebojowej gry. Każdy gracz otrzymuje 9 kart z różnymi kształtami. Gracze jednocześnie i jak najszybciej wykładają karty na stół, dopasowując pokazane na nich kształty. Kto najszybciej ułoży swoją łamigłówkę, woła „Ubongo”! i zdobywa punkty. Gra mieści się w małym pudełku – idealnie do wzięcia na wyjazd, spotkanie ze znajomymi, czy do szkoły.