Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

Wykonaj samodzielnie bożonarodzeniowe dekoracje!

Wykonaj samodzielnie bożonarodzeniowe dekoracje!
2 grudnia 2021 Redakcja

Boże Narodzenie nie obejdzie się bez dekoracji! To dzięki nim wprowadzamy magiczny, świąteczny klimat. Rozpocznij grudniowe przygotowania od kreatywnego rękodzieła i samodzielnie stwórz niepowtarzalne ozdoby. Możesz zaangażować także dzieci, potraktuj to jako zabawę. Podpowiadamy, jak niewielkim kosztem pięknie przystroisz pomieszczenia, jednocześnie świetnie się przy tym bawiąc!

Boże Narodzenie to okres w roku pełen ciepła, radości i specyficznej mieszanki zapachów. Na ten wyjątkowy nastrój składa się wiele czynników. Również świąteczne dekoracje wprowadzają ten bajeczny klimat do naszych domów. W sklepach bez problemu można znaleźć wiele niezwykłych ozdób, jednak warto rozważyć samodzielne ich wykonanie. W ich przygotowanie włącz także dzieci. Z pewnością będziecie świetnie się bawić, a także poczujecie ogromną satysfakcję z własnoręcznie przygotowanego wystroju. Nie musisz mieć w tym celu wielkich zdolności plastycznych ani specjalistycznych materiałów. Wiele świątecznych dekoracji można stworzyć z powszechnie dostępnych produktów.

Od czego zacząć?

Na początek rozejrzyj się po ogrodzie i pobliskim lesie. Możesz tam znaleźć naturalne komponenty – szyszki, orzechy włoskie, ostrokrzew. Gałązki świerka, jodły lub sosny, które stanowią podstawę większości adwentowych wieńców, można pozyskać od osób sprzedających choinki albo użyć gotowego stelaża dostępnego na targach i w kwiaciarniach. Wszelkiego rodzaju dodatki: wstążki, gwiazdy, bombki, owoce, świece, lampki LED zakupisz w sieci sklepów POLOmarket. Puśćcie wodze fantazji i stwórzcie z nich ciekawe rozwiązania!

Bożonarodzeniowy stroik na stół

Bożonarodzeniowy stroik jest klasyczną dekoracją zdobiącą świąteczne stoły. Możesz go bardzo szybko wykonać samodzielnie. Jego bazę stanowić będzie prostokątna salaterka. Z powodzeniem możesz wykorzystać także półmisek, dekoracyjny talerz lub paterę z nóżką. Naczynie wyłóż obficie gałązkami świerku, umieść dwie świece zapachowe w szklanych osłonkach, rozsyp szyszki i gotowe!

Świąteczny wieniec

Podobnie jak w poprzedniej propozycji jako bazy potrzebujesz świeżych gałązek świerku. Zastosuj gotowy wianek na słomianym spodzie lub przygotuj go samodzielnie z cienkiego drutu (wykorzystaj do tego druciany wieszak na ubranie) albo tektury. Do okręgu z kartonu przyklej gałązki, a następnie dołącz szyszki, kokardki ze wstążeczek, wysuszone plasterki pomarańczy, ostrokrzew lub łupiny orzechów włoskich. Możesz także owinąć go lampkami LED lub wstążką. Taką dekorację śmiało położysz na stole lub zawiesisz na drzwiach wejściowych.

Z drucianego wieszaka stworzyć możesz także widowiskowy wieniec z bombek. Uformuj go
w kształt okręgu, a następnie przy pomocy kombinerek rozplącz mocowanie przy haczyku. Teraz możesz rozpocząć nawlekanie bombek. Układaj je według uznania. Raz większe, potem kilka mniejszych. Używając różnorodnych bombek – brokatowych, matowych, błyszczących – nadasz wieńcowi ciekawego efektu. Połączenie końców wieszaka możesz zamaskować gałązkami świerku lub kokardą ze wstążki.

Rustykalne bombki

Jeśli posiadasz orzechy włoskie, możesz śmiało wykorzystać je jako ozdoby na choinkę. Spróbuj rozłamać go nożem na dwie połówki. Uważaj! Łupiny nie mogą być naruszone. Możesz dodatkowo pomalować je na złoto lub srebrno. Następnie z wstążek dekoracyjnych przygotuj kokardki. Na kawałek nitki nawlecz przygotowaną kokardkę, a do jej dołu przymocuj kulkę z folii aluminiowej, którą umieść w jednej połówce orzecha. Drugą połówkę posmaruj klejem i połącz. Rustykalne bombki gotowe! Choinkę możesz także udekorować wysuszonymi plastrami pomarańczy. Wystarczy nawlec je na sznurek i zawiesić na gałązkach.

Naturalna girlanda

Naturalna girlanda jest bardzo prosta w wykonaniu. Potrzebujesz tylko kilku dużych pomarańczy, ostrego noża, deski do krojenia, papieru do pieczenia, sznurka lub drutu, lampek LED, dekoracyjnej wstążki oraz gałązek świerku. Plasterki owoców o grubości około centymetra rozłóż na blaszce fakturowanej wyłożonej pergaminem. Następnie piecz je w piekarniku w temperaturze około 180 stopni przez 5 do 6 godzin. Muszą być odpowiednio wysuszone i upieczone, jeśli chcemy uniknąć szybkiego ich spleśnienia. W międzyczasie gałązki świerku połącz sznurkiem lub drutem i uformuj z nich długi wieniec. Dookoła owiń świetlisty sznurek świąteczny. Możesz także obwiązać go dekoracyjną wstążką i przymocować papierowe gwiazdy z lampkami LED. Na koniec przymocuj pomarańczowe kawałki za pomocą sznurka. Taką girlandę możesz powiesić w oknie, przyozdobić nią parapet, kominek lub schody.

Pomysłów na świąteczne dekoracje jest wiele. To raptem niewielka ich część. Puść wodze fantazji i stwórz własne oryginalne ozdoby. Do dzieła!

Grupa POLOmarket to największa polska sieć supermarketów. Tworzą ją spółki detaliczne prowadzące sklepy,
a także spółka logistyczna dysponująca trzema centrami logistycznymi. Firma startowała w 1997 roku z 27-oma sklepami. Dziś jest to już ponad 280 nowoczesnych placówek na terenie całej Polski i ponad 2,5 mld obrotu netto rocznie. Sklepy sieci POLOmarket odwiedza miesięcznie blisko 9 mln Klientów. Obecnie POLOmarket daje zatrudnienie 5800 osobom.
Kontakt dla mediów:
Joanna Włodarek
Human Signs
e-mail j.wlodarek@humansigns.pl
tel. 501 740 272