Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

Jak radzić sobie w walce z łupieżem?

Jak radzić sobie w walce z łupieżem?
6 grudnia 2021 Redakcja

Łupież i choroby skóry to coraz większy problem Polek i Polaków. 73 % z nich przynajmniej raz w życiu miało problem z nadmiernym łuszczeniem się naskórka skóry głowy, z czego aż 41 % doświadczyło tego w ciągu ostatniego roku. Nowy przeciwłupieżowy szampon marki Amaderm nie tylko niweluje łupież, ale także zapobiega jego nawrotom oraz działa pielęgnacyjnie na skórę głowy i włosy. To specjalistyczny kosmetyk zalecany również dla osób z atopowym zapaleniem skóry głowy, łuszczycą i łojotokowym zapaleniem skóry głowy.
Dbałość o zdrowe i piękne włosy rozpoczyna się od zdrowej skóry głowy. Nowy szampon marki Amaderm to produkt działający wielokierunkowo – oczyszcza, nawilża i skutecznie walczy z objawami łupieżu. Dzięki odpowiednio dobranej kompozycji składników aktywnych szampon normalizuje aktywność gruczołów łojowych, chroni mikroflorę stanowiącą naturalną barierę ochronną skóry głowy i odbudowuje prawidłową barierę naskórkową, nawilża oraz koi podrażnioną skórę, niweluje uczucie świądu, łagodnie oczyszcza i pielęgnuje skórę i włosy, pozostawiając je w dobrej kondycji.
Wśród składników aktywnych znajdziemy:
• Pirokton olaminy – związek o potwierdzonym działaniu przeciwgrzybiczym, skuteczny w redukcji łupieżu i objawów z nim związanych.
• Biolin P – naturalny probiotyk, stanowiący mieszaninę inuliny wyekstrahowanej z cykorii oraz oligosacharydu – alpha-glukanu, pomaga przywrócić równowagę naturalnej mikroflory skóry, nawilża oraz zmniejsza łuszczenie się skóry.
• Mocznik 3% – nawilża i zwiększa przepuszczalność warstwy rogowej naskórka, ułatwiając wnikanie pozostałych składników aktywnych w głębsze partie skóry.
• Kwas bursztynowy – nazywany naturalnym antybiotykiem, tłumi procesy zapalne i działa antyoksydacyjnie.
• Bio-siarka – wykazuje łagodne działanie keratolityczne i bakteriostatyczne.
• D-pantenol – nawilża, pomaga redukować stan zapalny, koi podrażniania i wpływa na regulację funkcji bariery naskórkowej.
• Gliceryna – nawilża, wygładza i ułatwia przenikanie innych substancji aktywnych w głąb skóry.
Szampon przeciwłupieżowy nawilżająco-łagodzący AMADERM przeznaczony jest dla osób dorosłych i dzieci od 6 roku życia. W szczególności zalecany dla osób:
• z łupieżem o różnym pochodzeniu,
• z atopowym zapaleniem skóry głowy,
• łuszczycą,
• łojotokowym zapaleniem skóry głowy.
Zlecone przez markę badania dermatologiczne, przeprowadzone przez niezależne laboratorium, dowiodły, że nowy szampon skutecznie zwalcza łupież i zapobiega jego nawrotom, redukuje świąd i łagodzi podrażnienia oraz pielęgnuje skórę głowy.
Szampon dostępny w aptekach stacjonarnych i internetowych.