Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

Mamo, chcę zwierzątko!

Mamo, chcę zwierzątko!
12 marca 2022 Redakcja

W życiu każdego rodzica przychodzi moment, którego większość z nich się panicznie boi a mianowicie chodzi o to, że dziecko zaczyna marzyć o zwierzątku.

Kto nie kocha wszystkich puchatych istotek chodzących po tym świecie? Jednak należy pamiętać o tym, że zwierzę to nie zabawka i nie możemy ulegać pochopnym decyzjom lub naciskom ze strony dzieci. Decydując się na pieska, kotka, króliczka, świnkę morską czy rybki musimy pamiętać o tym, że każde z nich wymaga opieki, czasu oraz przede wszystkim miejsca do prawidłowego rozwoju.

Zastanówmy się czy aby na pewno:

  1. Kochamy zwierzęta na tyle, aby codziennie się z nimi bawić, poświęcać im czas.
  2. Mamy wystarczająco dużo miejsca w mieszkaniu czy domu, aby zwierzątko czuło się w nim komfortowo.
  3. Żaden z domowników nie ma uczulenia na sierść danego zwierzaka.
  4. Stać nas na to, aby zapewnić zwierzakowi wszystko czego potrzebuje czyli m.in.: jedzenie, zabawki, witaminy, wizyty u weterynarza.
  5. Nie przeszkadza nam wszechobecna sierść w mieszkaniu.
  6. Posiadamy duże pokłady cierpliwości do tego, aby nauczyć psa np. różnych sztuczek bądź chodzenia na smyczy lub kota np. załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne w kuwecie.
  7. Nie boimy się zniszczeń, które zwierzęta mogą wyrządzić w domu.

Zwierzęta są prawdziwym przyjacielem człowieka. Pamiętajmy jednak, że kupno lub adopcja zwierzaków to duża odpowiedzialność i należy w spokoju przeanalizować wszystkie za oraz przeciw.