Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

Kozie mleko następne – obalamy mity

Kozie mleko następne – obalamy mity
22 marca 2023 Redakcja

Żywienie niemowląt to niewątpliwie bardzo ważna kwestia w życiu nie tylko samego dziecka, ale również jego rodziców. Oczywiście najlepsze dla maluszka jest mleko mamy, jednak istnieją powody, dla których mama musi lub chce przestać karmić piersią po 6 miesiącu życia.

Kozie mleko następne to jedna z propozycji podawania pełnowartościowego posiłku dziecku po pierwszym półroczu życia. Skład mleka następnego dostosowany jest tak, że w pełni wykazuje zaspokojenie potrzeb maluszka na danym etapie rozwoju. Jednak pomimo wielu zalet koziego mleka następnego, jest grono osób, które kojarzy jego smak i zapach z zupełnie innym, niż jest w rzeczywistości.
Fakty i mity o kozim mleku następnym krążą i będą krążyć. Postaram się je nazwać, określić ich podstawność, a część obalić.

Mity o mleku kozim

Kwestia zapachu… Zaznaczę, że świeże mleko kozie a kozie mleko następne to dwie różne kwestie.
Kozie mleko Capricare 2 i 3 pochodzi od dobrze karmionych kóz, hodowanych w naturalnych warunkach w Nowej Zelandii. Duży nacisk kładzie się na nieograniczony, dla tych zwierząt, dostęp do pożywienia oraz przestrzeń do swobodnego poruszania się i odpoczynku. Starannie dobrane posiłki stanowią podstawę ich witalności i zdrowia. Naturalne środowisko, jakim jest teren Nowej Zelandii jest najczystszym na świecie, o równie czystym i nie zanieczyszczonym powietrzu. Czy jest inny kraj, który mógłby konkurować z tym obszarem, gdzie trawa rośnie cały rok? Uważam, że nie. Co więcej – sądzę, że Nowa Zelandia to raj na ziemi dla kóz i innych zwierząt.

Kozie mleko następne przetworzone jest w jak najmniej możliwy sposób, tak, aby zachowało jak najwięcej właściwości pełnotłustego mleka. Delikatny smak i zapach koziego mleka następnego to główne walory, które przyciągają coraz większe grono wielbicieli. Bezpodstawnym jest zakładanie, że mleko kozie musi mieć drażniący zapach, wręcz przeciwnie – kozie mleko następne to łagodny dla nosa i podniebienia posiłek, który zaskoczy niejednego niedowiarka.

Składniki odżywcze w mleku kozim następnym

Rozszerzenie diety u maluszka następuje w różnym wieku. Nie ma jednej reguły, ale są normy, na które należy zwrócić uwagę – wartości odżywcze w mleku następnym. Surowe mleko kozie zawiera zbyt dużo minerałów, których nerki i wątroba dziecka poniżej 1.roku życia, nie są w stanie przetworzyć. To samo dotyczy zbyt niskiego poziomu kwasu foliowego. Problem ten zostaje rozwiązany podczas procesu przygotowania i produkcji mleka. Wszystkie etapy dostosowane są do wytycznych żywieniowych, tak, aby zapewnić niezbędną ilość tych wartości, których brakuje w mleku świeżym, a które są niezbędne w danym okresie życia dziecka.
Oprócz cennego kwasu foliowego i witamin, ważne jest żelazo w mleku następnym. Odpowiedzialne za produkcję krwinek czerwonych, odgrywa dużą rolę w prawidłowym rozwoju maluszków. Kozie mleko następne jest wzbogacone o żelazo, tym samym zmniejsza się ryzyko występowania potencjalnej anemii.

Wszelkie mity na temat koziego mleka następnego, to efekt niewiedzy i braku doświadczenia, związanego z jego spożywaniem. Warto wziąć pod lupę czysty i prosty skład koziego mleka następnego i przekonać się o jego niepodważalnych zaletach, nie tylko w kontekście walorów smakowych.

Jeśli ten produkt Cię zainteresował kliknij tutaj i zamów bezpłatne próbkiCapricare 2.
Pamiętaj, że karmienie piersią jest najlepszym sposobem żywienia niemowląt, a każdą zmianę sposobu karmienia należy skonsultować z lekarzem.
http://www.capricare.pl/