Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

AROMATERAPIA I KOSMETYKI HOLISTYCZNE BEWIT

AROMATERAPIA I KOSMETYKI HOLISTYCZNE BEWIT
7 września 2022 Redakcja

Witam wszystkie czytelniczki Mamy w Sam Raz! Chciałabym przedstawić Wam firmę BEWIT z Czech, jej produkty, a w szczególności jej w 100% naturalne kosmetyki holistyczne. Mam na imię Ewa i pracuję w BEWIT jako menedżer produktu – kosmetyków holistycznych, konsultant ds. pielęgnacji skóry twarzy i ciała oraz propagator „świadomego piękna”. Sama jestem mamą trójki dzieci.

BEWIT to czysto czeska firma z Ostrawy, która zajmuje się produkcją i sprzedażą produktów wspomagających zdrowy styl życia. Podstawą jej portfolio są olejki eteryczne: czyste, ale także unikalne mieszanki BEWIT wspomagające zdrowie i dobre samopoczucie. Olejki eteryczne stosowane są również jako składniki kosmetyków holistycznych BEWIT i niektórych suplementów diety. Kolejnymi segmentami wchodzącymi w skład oferty produktowej BEWIT są tłoczone na zimno oleje roślinne przeznaczone do stosowania jako żywność lub kosmetyki, super żywność, a także suplementy diety. Oferta BEWIT obejmuje również dyfuzory olejków eterycznych i akcesoria do aromaterapii i zdrowego stylu życia. Zachęcam do rejestracji w sklepie. Ale może lepiej przeczytaj do końca ten artykuł 😊

My w BEWIT wierzymy, że natura jest doskonała, tak jak my jesteśmy doskonali. Jeśli będziemy traktować naturę z szacunkiem i rozwagą, da nam ona w zamian jedne z najcenniejszych darów, jakie posiada. Mowa o esencjach roślin, czystych, naturalnych substancjach, które wspomagają zdrowie naszego ciała i umysłu, wspierając radość, miłość, naturalną siłę, intuicję i harmonię.

BEWIT oferuje sposób na pielęgnację naszego zdrowia i urody w zgodzie z naturą. Starannie dobieramy dostawców z całego świata. Jednak niektórych surowców nie musimy przywozić z dalekich krajów – u podnóża Kralowej Góry w Beskidach zbieramy ręcznie pąki i dzikie zioła. Są one suszone na słońcu i przetwarzane w niskich temperaturach, aby zachować jak najwięcej dobroczynnych substancji.

BEWIT posiada jedną z najszerszych ofert olejków eterycznych na świecie. Wszystkie nasze olejki eteryczne są w 100% naturalne i w certyfikowanej jakości terapeutycznej (CTEO®). Nie tylko dostarczamy produkty na rynek, ale także je opracowujemy, produkujemy i badamy. W naszym zakładzie produkcyjnym w Ostrawie mieści się laboratorium na światowym poziomie, w którym opracowujemy i wytwarzamy produkty, jakich nie znajdziesz nigdzie indziej.
Piękno zapachów to ważna rzecz, ale wartość olejków dla zdrowia to coś zupełnie innego. Działanie olejków eterycznych na nasze zdrowie, ciało i umysł, może przyczynić się do szczęśliwszego i zdrowszego życia dla nas i naszych dzieci.

Przyjrzyjmy się teraz kosmetykom i wprowadźmy pojęcie holistycznego podejścia.
Piękna skóra to zdrowa skóra. Skóra pełna wdzięku, miękka, elastyczna i pewna siebie nawet bez makijażu. Makijaż chroni skórę przed czynnikami zewnętrznymi, nie pełni funkcji dekoracyjnej ani nie tuszuje niedoskonałości skóry. Pielęgnacja skóry rozpoczyna się od jej dokładnego oczyszczenia rano i wieczorem. Do tego celu służy BEWIT Cleanser, czyli oczyszczające serum olejowe. Kolejnym etapem pielęgnacji jest tonizowanie i jednocześnie nawilżenie skóry. Dla tego kroku BEWIT oferuje szeroką gamę hydrolatów o różnym działaniu dla różnych rodzajów skóry. Kolejny krok pielęgnacji polega na nałożeniu serum na dzień, noc lub serum pod oczy. Serum olejowe do twarzy i ciała należy zawsze nakładać na zwilżoną skórę, aby substancje odżywcze i nawilżenie mogły wniknąć w głąb skóry. Pielęgnację można uzupełnić o najróżniejsze olejki kosmetyczne, mieszanki do ciała i maseczki do twarzy. Dla naszych dzieci odpowiednie są hydrolaty i olejki kosmetyczne o łagodnym działaniu (takie jak migdałowy lub morelowy). Są to czysto naturalne produkty odpowiednie dla osób z wypryskami atopowymi, alergików i generalnie osób cierpiących na wypryski.


Aby bardziej szczegółowo poznać procedurę pielęgnacji skóry, obejrzyj jeden z naszych filmów na YouTube: http://www.bewit.link/KosmetykiHolistyczne

A oto, co szykuje się w BEWIT w związku z kosmetykami!
Są to nowe linie produktów oparte na całkowicie naturalnych masłach i kremach dla całej rodziny, bezolejowych serum do skóry przeznaczonych do liftingu, nawilżania i regeneracji, ale też produkty zawierające unikalną cząsteczkę C60. Każdy może wybrać coś dla siebie!

Co więc należy dokładnie rozumieć pod pojęciem „kosmetyki holistyczne”?
Są to kosmetyki, które dbają nie tylko o nasze ciało, ale także o naszą psychikę i emocje. Fakt, że czyste, całkowicie naturalne kosmetyki dbają o nasze ciało, jest raczej łatwy do zrozumienia. W czystej i całkowicie naturalnej postaci dostarczasz swojemu organizmowi witaminy, przeciwutleniacze i inne dobroczynne substancje w wysokich, nieregulowanych przez nikogo dawkach. A ponieważ nasze ciała są same w sobie doskonałymi organizmami, zdają one sobie sprawę z tego, jak i w jakich ilościach je wykorzystać. W ten sam sposób dbamy również o zdrowie i skórę naszych dzieci, a co więcej, stopniowo uczymy je dbać o siebie. Uczymy je wybierać dla siebie tylko to, co najlepsze.

Jednak w jaki sposób kosmetyki holistyczne dbają o naszą psychikę i emocje?
Nasze dzieci obserwują nasze nastawienia i emocje, ucząc się ich – są z nami bezpośrednio związane. Dlatego tak ważne są równowaga i dobre samopoczucie psychiczne. Dobrostan psychiczny z kolei związany jest z naszym samopoczuciem i zadowoleniem z siebie, co związane jest, między innymi, właśnie z pięknem fizycznym. Chodzi o tzw. świadome piękno. Koncepcja ta niesie ze sobą aspekt świadomości, że same tworzymy własne piękno. Tworzymy je według własnych wartości, reguł i tego, co z nami współgra. Holistyczne i w pełni naturalne kosmetyki są lub mogą być środkiem do tego, by zacząć poznawać siebie, by zacząć na nowo uczyć się i cenić to, co jest dla nas dobre, a nie tylko oceniać rzeczy i możliwości rozumem. Zaczniemy korzystać z informacji z zewnątrz tylko jako inspiracji lub początkowego „bodźca”. Ale reszta zależy od nas. W ten sposób stopniowo rozwijamy swoją intuicję. Intuicja to rodzaj daru, którego nie sposób wymusić, ale można go nabyć i wytrenować poprzez stopniowe, świadome kroki. A esencje zawarte w kosmetykach holistycznych BEWIT mogą być świetnymi przewodnikami w tej podróży. Esencje mogą bezpośrednio wpływać na ośrodki w mózgu odpowiedzialne np. za emocje i związaną z nimi zdolność dokonywania właściwych wyborów i podejmowania właściwych decyzji, to znaczy decyzji w zgodzie z samym sobą. Nauczymy się podejmowania właściwych decyzji dotyczących nas samych. A my, mamy, zwłaszcza gdy nasze dzieci są małe, często dokonujemy świadomych i nieświadomych wyborów zamiast lub dla naszych dzieci. To jedno z najwspanialszych na świecie uczuć – być absolutnie pewnym, że decyzja, którą podejmuję, jest najlepsza dla mnie i dla moich dzieci. A wszyscy wiemy, że po urodzeniu naszych dzieci (a właściwie na długo przed nim) podejmujemy kilka takich decyzji w ciągu dnia. Są to właśnie drobne, codzienne sytuacje we współżyciu z dziećmi, co dodatkowo kształtuje ich osobowość. I nie raz do naszej głowy wkrada się myśl: „Czy postępuję prawidłowo? Czy słuszne jest to, co mówię i jak mówię? Jak traktuję swoje dziecko? Jak reaguję? Czy odpowiadam na jego pytania w odpowiednim czasie? Czy daję mu wystarczająco dużo miejsca na jego własny rozwój?” I na tym właśnie polega duchowa, umysłowa lub filozoficzna wartość kosmetyków holistycznych BEWIT. Bycie pewną siebie, a tym samym bycie dobrą przewodniczką dla swoich dzieci na ich drodze rozwoju osobistego.

Wartością dodaną nauki świadomego dbania o siebie jest to, że poświęcamy na to czas. Rzeczywiście, pielęgnacja ciała rano i wieczorem (a także podczas dnia) zajmuje sporo czasu. Jednak nie jest to strata czasu, ale inwestycja w siebie. To czas tylko dla mnie, który przeznaczam na budowanie zdrowego nastawienia i miłości do siebie. Bo tylko wtedy, gdy odczuwam wystarczająco dużo miłości do siebie, mogę ją darzyć innych, nasze dzieci i partnera. I jako mama trójki małych dzieci mogę sumiennie powiedzieć, że nasze dzieci spokojnie zaczekają, dopóki nie zakończymy pielęgnacji. I wcale im to nie będzie przeszkadzać – co najwyżej poćwiczą cierpliwość. Jakkolwiek egoistycznie to brzmi. My, mamy, zawsze jesteśmy na pierwszym miejscu, a dopiero potem następują nasze dzieci.
Należy również wspomnieć, że kosmetyki holistyczne BEWIT, choć ich korzyści dla naszego zdrowia i urody są niezaprzeczalne, nie mogą zaspokoić wszystkich naszych potrzeb. Nie można polegać tylko na nich. Dobrze jest wspomagać ich działanie zdrowszym stylem życia: pić dużo czystej wody, zdrowo się gimnastykować, dużo się śmiać, jeść żywność o udowodnionym dobroczynnym działaniu na zdrowie oraz wspierać nasz organizm odpowiednimi suplementami diety.

Kolejnym pojęciem, które chciałabym przytoczyć w związku z kosmetykami holistycznymi BEWIT, są zrównoważone kosmetyki lub zrównoważone piękno. Świadome piękno wyraża nastawienie wobec nas samych, podczas gdy koncepcja zrównoważonego piękna określa nasz stosunek do natury. Fakt, że kosmetyki te są rzeczywiście, a nie tylko z punktu widzenia marketingu, całkowicie naturalne, oznacza, że ich stosowanie jest nie tylko korzystne dla nas, naszych dzieci i rodzin, ale także przyjazne dla środowiska. To, co wyszło z natury, spokojnie wróci do niej. Dbając o siebie i o naszych najbliższych za pomocą tych kosmetyków, możemy mieć pewność, że odpady, które wytwarzamy np. podczas mycia, są całkowicie przyjazne dla natury.

Nie wierzę w nieodwracalne procesy, takie jak starzenie się, zmarszczki, rozstępy i generalnie inne uszkodzenia skóry. Wierzę w twórczość, odnajdywanie własnej mocy, wierzę w branie pełnej odpowiedzialności za siebie. Wierzę, że poprzez powrót do siebie i do natury możemy spowolnić te procesy, które już zachodzą, zatrzymać je i rozpocząć odwrotny proces opiekuńczego uzdrawiania duszy i ciała. To nie jest cud. Jest to coś, z czym musimy coś zrobić, jeśli jest to dla nas ważne. To droga, którą podążamy nie po to, by za wszelką cenę osiągnąć nasz cel, ale by cieszyć się nią w pełni. Z lekkością, miłością, życzliwością, ale i stanowczością.
Znajdź swoją esencję i bądź z nią.

Jeśli chcesz dostawać informacje o tym, co robimy, korzystać z promocji i zniżek, zarejestruj się w sklepie. Teraz mamy sporo aktywności związanych z nowymi kosmetykami, będzie więc wiele promocji. Tutaj jest link do rejestracji. Sugeruję z niego korzystać. Jeśli z jakichkolwiek powodów nie chcesz się rejestrować, możesz zaglądać do sklepu. Zachęcam jednak do rejestracji, zaglądania do naszych kosmetyków i korzystania ze zniżek.

Z miłością, Ewa z BEWIT.